Mon - Sat: 09.00 to 18.00, Sunday: Closed.

Zirkonyum Kaplama

Estetik diş hekimliğinde zirkonyum destekli porselenler, metal destekli porselene alternatif olarak geliştirilmiş yeni nesil diş kaplamalardır. Zirkonyum kaplamalar yarı saydamdır, metal içermez, %100 biyouyumludur, son derece dayanıklıdır ve dişlerinizle iyi bir şekilde birleşir.

Diş estetiğinde günümüze kadar kullanılmış olan en kaliteli malzemedir ve özellikle estetik açıdan güzel görünmesinden dolayı yaygın bir kullanım alanına sahiptir

Zirkonyum Dişlerin Avantajları Nelerdir?

  • Diş eti hastalıklarında veya diş eti çekilmelerinde gözlemlenen morluklar zirkonyumda görülmez.
  • Alerjik reaksiyona sebebiyet vermemek ile birlikte doku dostudur.
  • Isı yalıtıcı özellikleri ile dişlerde sıcak ve soğuk algısını engellerler.
  • Hijyenik olması ile mikroorganizmaların tutulması en az seviyededir.
  • Vücut ve ağız dokuları ile tam bir uyum içerisindedir.
  • Işık geçirme özelliği ile doğal dişlere en yakın görünüm elde edilir.

Zirkonyum kaplama tedavisi diğer diş kaplama tedavilerine benzer şekilde uygulanmaktadır. Diş kaplama tedavileri arasındaki en belirleyici fark, elbette, kaplama için kullanılan malzeme türüdür. Zirkonyum diş tedavisi de tıpkı metal destekli kaplamalarda olduğu gibi kaplama yapılmadan önce küçük düzeltmeler ve değişiklikler yapılacak dişlere uygulanır.

Bu düzeltmelerle genellikle diş küçültülür ve kaplamayı tam olarak üzerine oturtacak şekilde bir form verilir. Dişlere herhangi bir zarar vermeyen zirkonyum kaplama, özel olarak ölçülen ağız ve diş yapısına göre laboratuvar ortamında CAD/CAM teknolojisi ile üretime verilmektedir.

 Dişe uygun renkte üretilen zirkonyum alt yapı üzerine porselen üst yapı işlenir ve klinik ortamda diş ile hizalanması sağlanır. Son aşamada ise dişe özel kaplama yapıştırıcıları uygulanarak kalıcı olacak şekilde bütünleştirilir.

Dent Hipokrat  Diş Kliniği’nde Zirkonyum  tedavisi deneyimli diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.