Mon - Sat: 09.00 to 18.00, Sunday: Closed.

Porselen Kaplama

Porselen kaplamalar bir dişin etrafının küçültülmesi veya traşlanmasıyla yapılan sabit dişlerdir. Kişilerin özellikle dişlerinden dolayı oluşan estetik kaygılarını hafifletmek ve onlara daha güzel bir gülüş elde etmek için başvurduğu porselen diş kaplama uygulaması, anında gülüş transformasyonu sağlamak üzere tasarlanan, dişlerin üzerine yerleştirilen porselen yapraklardan oluşan bir tedavi süreci olarak karşımıza çıkmaktadır.

Porselen kaplama tedavi türleri:

Hastaların ağız ve diş yapılarına göre kaplama söz konusu olduğunda birbirinden farklı tedavi yöntemleri tercih edilir. Full porselen, kron tipi porselen, porselen protezler bu aşamada talep gören seçeneklerden bazılarıdır. İşlem ya da tedavi öncesinde her zaman hastanın istekleri ön planda tutulur ve bu doğrultuda bir planlama yapılır.

Her hastanın, her bir dişi için kişisel olarak tasarlanan ve üretime konan porselen dişler, en doğal diş görünümünü temsil edebilecek, yüksek kaliteli materyallerden elde edilmektedir. Dişlerin natürel görünüm ve rengine en yakın malzeme olan porselen, kusursuz bir gülüş tasarımı söz konusu olduğunda diş hekimlerinin en çok tercih ettiği materyallerin başında gelmektedir.

Kimler Porselen Diş Kaplama Yaptırabilir?

  • Hafif ya da orta düzeyli çapraşık diş bozuklukları
  • Diş eksiklikleri
  • Standart bir diş dolgusu ile tamamlanamayacak genişlikte çürük dişler
  • Gözle görünür bir kırığa sahip olan diş
  • Estetik kaygılar

Porselen diş kaplama işlemi uygulandıktan sonra ömrü, kişisel ağız bakımı ve rutin diş hekimi kontrolleri ile uzatılabilir. Ağız içi değişken bir yapıdır ve uygulanan tedaviler sabit kalacaktır. Muhtemelen belli bir zaman sonra değişime ihtiyaç duyulacaktır. Ancak uygun ve planlı bir bakım ile kaplamalara iyi bakılırsa ömürleri 10 ila 15 yıla kadar çıkabilmektedir.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.