Mon - Sat: 09.00 to 18.00, Sunday: Closed.

İmplant Tedavisi

Diş tedavi uygulamaları içerisinde oldukça etkin kullanılan implant Tedavisi 1952 yılında İsveç’li bir ortopedi cerrahı tarafından etkin olarak uygulanmaya başlamıştır. İmplant tedavisi ile diş tedavi süreci hastaya fayda sağlayan daha kullanışlı ve konforlu bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.

Dent Hipokrat Ağız Ve Diş Polikliniğinde 1993 yılında başladığımız İmplant Tedavi seçenekleri ile sektörün en çok bilinen ve önde gelen diş muayenehanelerinden birisi olmayı başardık.

İmplant Tedavisinin başarılı bir sonuca ulaşmasındaki en önemli faktör hastanın ağız koşullarının tedaviye uygun olmasıdır. Koşulları sağlayan hasta için tedavide başarılı bir operasyon geçirmenin ikinci önemli şartı da tecrübeli bir hekim tarafından operasyonun uygulanma sürecidir. Kliniğimizde sürdürülen 30 yıla yakın tecrübe ve bilgi birikimimizle implant konusunda en iyi tedavi planlamasından faydalanmanızı sağlıyoruz.

İmplant Nedir?

İmplant, geriye döndürülemeyecek diş problemlerinde çene kemiğine yerleştirilen vida benzeri yapay bir diş köküyle eksik dişin tamamlanması işlemidir. Dental İmplant tedavisinde genel olarak kullanılan vidalar titanyum maddesinden üretilmektedir. İnsan vücuduyla oldukça yüksek doku uyumuna sahip bu yöntem ile eksik dişler tamamlanarak gündelik hayatınıza hızlıca dönmeniz amaçlanmaktadır.

Dent Hipokrat Diş Kliniklerinde diş implantlarında başarı oranı% 98’e yakındır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi kimlere uygulanır sorusunun en doğru cevabı kemik gelişimini tamamlamış her bireye uygulanabilir olmasıdır. İstisnai olarak Kemoterapi gören hastaların terapi döneminde, aşırı sigara kullanımı olan hastalarda, ve kronik rahatsızlığı olan hastalarda hastanın kendi doktoruyla konsültasyon yapılarak implant uygulaması yapılabilmektedir.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır ?

İmplant tedavisi kimlere uygulanır sorusunun en doğru cevabı kemik gelişimini tamamlamış her
bireye uygulanabilir olmasıdır. İstisnai olarak Kemoterapi gören hastaların terapi döneminde, aşırı
sigara kullanımı olan hastalarda, ve kronik rahatsızlığı olan hastalarda hastanın kendi doktoruyla
konsültasyon yapılarak implant uygulaması yapılabilmektedir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Dent Hipokrat Ağız ve Diş Kliniğinde İmplant Tedavi sürecinizi en doğru ve hızlı şekliyle planlanlıyoruz. Sizi, bütçenizi yormadan ve en az ağrılı şekilde tedavi sürecine hazırlıyoruz. Gelen hastalarımızın İmplant Tedavisinde duydukları kaygıyı ve tedirginliği hissediyor ve sürecin tüm detaylarında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak güvende hissetmenizi önemsiyoruz.

Tedavi şartlarını sağlayan hastadaki ilk aşama, Lokal Anestezi altında uyguladığımız cerrahi aşamasıdır. İmplant özel aletlerle diş kemiğine yerleştirilir ve hastanın kemik yapısına bağlı olarak iyileşme süreci beklenir. Genel olarak bu süreç iki ile altı ay arasında değişmektedir.

Bu süreçten sonra ikinci yani üst diş yapım aşamasına geçilir. Tedavi süreci tamamlanan hasta eskisinden daha sağlıklı ve güçlü dişlere kavuşur. Doğru planlanmış tedavi yöntemi, hekim tecrübesi, hastanın hekim kontrol süreçleri ve direktiflerini uygulaması ile implant tedavisinin ömrü yaşam boyu sürdürülmektedir.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.