Mon - Sat: 09.00 to 18.00, Sunday: Closed.

Çene kemiğimde erime var, dişerime müdahale edilebilir mi?

Evet,edilebilir.Çene kemiğindeki erime dişlerin tedavisine engel değildir. Hatta bazen çene kemiğindeki erimenin tedavisi için de dişlerin tedavi edilmesi şarttır. Ama çene kemiğindeki erime için de diş eti hastalıkları uzmanı sizi görmeli.

Dişlerimi düzenli fırçalıyorum yine de diş taşı oluşur mu?

Düzenli ve doğru teknikle diş fırçalanırsa, diş ipi ve arayüz fırçası da kullanılırsa diş taşı oluşumu engellenebilir.

Dişlerim kırılıyor ne yapmalıyım?

Dişlerin minelerinde var olan yapısal defektler ,gelişim bozuklukları,diş sıkma gıcırdatma tırnak yeme gibi parafonksiyonel alışkanlıklar nedeniyle dişlerde oluşan kırılmalar sebepleri belirlenip tedavi edilmelidir. madde kaybının boyutuna göre çeşitli yöntemler uygulanabilir.

Kanal tedavisi ne kadar sürer?

Kanal tedavisi çok büyük bir oranda 1 yahut 2 seansta biter. Sadece dişte akut enfeksiyon varsa (apse ), ateş , halsizlik gibi sistemik belirtiler görülüyorsa kök kanallarının içerisine daha uzun süreler kalacak dezenfektan ilaçların konması gerekebilir. Böyle durumlarda da 3-4 seansda biter.

Kanal tedavisi yapılan dişim ağrıyor ne yapmalıyım?

Kanal tedavisi yapılan dişiniz ağrıyorsa önce hekiminize görünmelisiniz. Çünkü bazen kanal tedavisi yapılan dişin yanındaki yada karşıt çenedeki dişlerden aynı tarafta olanlardan biri ağrıyor olabilir. Diş hekiminiz muayenede ağrı kaynağını kanal tedavili dişiniz olarak belirler ise kanal tedavisi tekrarından diş çekimine kadar olan tedavi yöntemlerinden size uygun olanı seçip uygulayacaktır. Diş hekiminize gidene kadar olan […]

Ortodontik tedavi ağrılı mıdır?

Genel olarak ağrılı değildir ancak tellerin aktive edildiği seanslarda bazı vakalarda hafif ağrı olabilir.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.