Mon - Sat: 09.00 to 18.00, Sunday: Closed.

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti ) 0-16 yaş arasındaki çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen diş hekimliği alanıdır. Dent Hipokrat Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde amacımız ilk ziyaretten itibaren çocuklar için olumlu ve sıcak bir deneyim yaratmaktır. Her çocuğun diş tedavisi sırasında rahat etmesini sağlamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çocuğunuzun kendini güvende hissetmesini ve diş hekimi korkusunun oluşmamasını sağlıyoruz.  Önceliğimiz, çocukları rahatlatarak, diş hekimini ziyaret etmeleri için onlara ömür boyu güven aşılamaktır.

Diş Çürüğünü Önleyici İşlemler,

  • Çürük süt dişleri ve sürekli dişlerin tedavileri ve restorasyonları,
  • Tedavi edilemeyecek durumdaki dişlerin çekimi,
  • Erken diş kayıplarının oluşmasıyla ortaya çıkabilecek olumsuzlukların bazı apareylerle önlenerek diş dizisinin düzgün bir şekilde oluşmasının sağlanması,
  • Travmatik diş ve destek doku yaralanmalarının tanısı, tedavisi ve uzun dönem takibi,
  • Diş sürmesi ve dişlenmenin takibi ve normalden sapmaların önlenmesi,
  • Koruyucu ve önleyici ortodontik tedaviler

Çocukluk döneminde ve genç bireylerde görülen diş eti hastalıklarının tanısı, tedavisi ve takibi gibi uygulamalar da yer almaktadır.

Çocuk Diş Hekimliği Önerileri

Çocuk Diş Hekimliği 3 ayrı dönemi kapsamaktadır.

  • 0-6 yaş: Süt Dişi Dönemi:

Süt dişleri, daimi dişler sürene kadar onların yerini korumak açısından önemlidir. Dişler çene içerisinde oluşumlarını sürdürürken, kök gelişimlerine göre belli yaşlarda sürmektedirler. Bu dönemde toplam 20 adet (10 alt, 10 üst çenede olmak üzere) süt  dişi simetrik olarak yerleşir.

  • 6-12 Yaş Dönemi:

Aynı anda hem süt azı dişlerinin, hem de kesici sürekli dişlerin ağızda görüldüğü yaş aralığıdır.

  • 12 Yaş Sonrası Dönemi:

Bu dönem süt dişlerinin tamamen döküldüğü, sürekli dişlerin ağız içinde yerlerini aldığı ve dişler arası dengenin oluştuğu dönemdir.

Diş tedavisi kliniğimizde tamamlanan hastalarımızın düzenli olarak kontrolleri yapılmaktadır. Koruyucu diş hekimliği uygulamaları arasında yüzeyel flor ve fissür örtücü işlemleri de yer almaktadır. Dent Hipokrat Diş Kliniği’mizde diş çürüğünü önleyici uygulamaların periyodik olarak tekrarlanmasını öneriyoruz.

Sohbeti Başlat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Randevu oluşturmak ya da bizlere soru sormak için yazabilirsiniz.